Вітаміни для волосся. Що та як приймати
Зміст
- Декілька фактів про живлення волосся
- Які вітаміни потрібні для росту та зміцнення волосся та схема як і коли їх приймати
1. Зранку натщесерце
2. За сніданком, що містить жири
3. На обід
4.До вечері
5. Перед сном
Ми підстригаємо, фарбуємо, випрямляємо локони, використовуємо фен, робимо укладки та завивки і плетемо косички. Але, на жаль, всі ці маніпуляції мають негативний вплив, в результаті якого ми нерідко спостерігаємо, як блиск і пружність змінюються тьмяністю і сухістю. Навіть часте розчісування може порушити цілісність ослабленого волосся. Значить нам потрібно зробити їх сильними! Як? Про це ви прочитаєте в нашій статті.
- 78% волосини складає кератин (білок), насичений спектром різних вітамінів і мікроелементів;
- 15% об’єму волосини – це вода;
- 7% складають жири (холестерол).
1. Зранку натщесерце
- Колаген - це один з найпоширеніших білків в нашому організмі. Незважаючи на свою поширеність в організмі, колаген - це не зовсім звичайний білок. Він належить до небагатьох видів білка, в складі якого містяться залишки нестандартних амінокислот - гідроксипроліну, гліцину, проліну, лізину. Завдяки такому складу колаген допомагає позбавитись від випадіння волосся, а також надає йому пружності та блиску.
Колаген слід приймати у порошку по 5-7 г. (при інтенсивних фізичних навантаженнях доза збільшується до 10 г) розбавляючи з водою за пів години до прийму їжі. В капсулах чи таблетках колаген не приносить стільки користі, так як вони засвоюються протягом довшого періоду часу. Саме тому добову дозу (6 таблеток) приймають в 2 прийоми, вранці та ввечері.
- Вітамін С
Ви напевно неодноразово чули про важливу роль вітаміну C для імунної системи людини. Але чи знаєте ви, що цей вітамін неймовірно ефективний для краси волосся? У чому секрет? Він є головним кофактором в процесі вироблення організмом власного колагену. Більше вітаміну C – більше колагену і менше чутливості до шкідливого впливу зовнішніх факторів. В результаті ваша шкіра сяє, а волосся блищить.
Вітамін С слід приймати по одній таблетці (500г) на день.
2. За сніданком, що містить жири
-
Омега-3
Трьома найбільш важливими типами омега-3 поліненасичених жирних кислот є:
- докозагексаеновая кислота (ДГК)
- ейкозапентаєнова кислота (ЕПК)
- альфа-ліноленова кислота (АЛК)
Нестача омега-3 жирних кислот в раціоні харчування є частою причиною випадання волосся. Для того, щоб запобігти подальшому їх випаданню і поліпшити їх зростання, вам необхідно щодня приймати по 3 г риб’ячого жиру ( в капсулах чи в рідкому вигляді). Це дозволить стимулювати ріст волосся, зменшити запалення і зменшити сухість та лущення на шкірі голови. -
-
Вітамін D3
Для краси і сили волосся дуже важливо правильне і якісне засвоєння кальцію в організмі. Відбувається подібне завдяки вітаміну D. Дана речовина сприятливо впливає на волосся і надає наступні дії:
- Сприяє дозріванню волосяних цибулин.
- Зміцнює волосся, запобігає його випаданню.
- Зберігає нормальний рівень вологості шкіри голови, запобігає появі лупи.
- Нормалізує кровообіг, що сприяє зростанню нових волосків.
- Надає волоссю блиск і гладкість.
При нестачі вітаміну D відзначається сухість і ламкість волосся, сильне випадання, поява лупи. Подібні ознаки говорять про те, що варто перевірити рівень речовини в організмі. Часто при достатку інших елементів, але нестачі вітаміну D появляються різноманітні проблеми з волоссям.
Дозування вітаміну D розраховується виходячи з вашого поточного рівня. Для нормалізації обміну речовин бажано довести до рівня 90-100 нг/мл (не дивлячись на лабораторні норми: від отриманого результату в аналізах віднімаємо ще 25-30%, це буде ваш реальний рівень). -
-
Вітамін А
Складно переоцінити важливість даного вітаміну для здоров’я організму, в тому числі і волосся. Крім виконання безлічі функцій, вітамін A бере участь в синтезі колагену і необхідних ферментів для будови шкіри. На щастя, вітаміну A багато в звичних для нас продуктах харчування. Однак необхідно пам’ятати, що засвоюється він тільки при достатньому надходженні в організм вітаміну E.
Вітамін А рекомендовано вживати 10000 МО. Якщо є проблеми із зором або шлунково-кишковим трактом можна збільшити до 25 000 одиниць. Дозування - тільки для некурящих і невагітних! В іншому випадку замінюємо вітамін А на 2 грамами спіруліни за 30 хвилин до обіду, п'ємо 1,5-2 місяці.
Добавкою з найбільш доступною формою вітаміну А є Вітамін А від NOW Foods. -
Вітамін Е
Даний вітамін займає важливе місце в косметології не просто так. Завдяки вираженій антиоксидантній та мембранопротекторній властивості його використовують для покращення стану волосся і шкіри. Він стимулює ріст волосся, надає локонам блиск і об’єм, захищає від шкідливого впливу зовнішніх факторів, зберігаючи молодість.
Його слід приймати курсами 1.5 або 2 місяці по 100 МО на день.
3. На обід
-
Метилсульфонілметан (МСМ або сірка) - дуже популярна харчова добавка, яка використовується для різних цілей. Хоча її в основному використовують для боротьби з болями в суглобах, він може сприяти росту міцного і здорового волосся. Було доведено, що МСМ допомагає підвищити рівень колагену і кератину, двох поживних речовин, необхідних для формування нових пасом волосся і відновлення міцних нігтів і здорової шкіри.
В таких цілях рекомендується вживати 1 г. сірки в день ( не слід вживати, якщо є молочниця). Якщо вашою метою є лікування різних проблем зі здоров'ям, включаючи біль у суглобах і м'язах та різних запальних хвороб можна збільшувати дозування.
МСМ в капсулах від канадського виробника МСМ Natural Factors 1000 мг 90 таблеток -
Вітамін B7 (біотин)
Біотин є основним джерелом сірки, яка необхідна для здоров’я волосся. Так само, як і вітамін C, він бере участь в синтезі колагену. Сухість і ламкість волосся, порушення їх росту і посилене випадіння, а також лупа можуть бути симптомами нестачі вітаміну B7.
В ідеалі слід поєднувати біотин і сірку, курс 2-3 місяці. Рекомендоване дозування біотину 2 мг на день.
4. До вечері
Цинк
Цинк безпосередньо впливає на засвоєння білків, нормалізує вироблення шкірного сала і бере участь у формуванні волосяної структури. Він входить до складу ферментів, що забезпечують обмінні процеси та правильну роботу внутрішніх органів, бере участь в синтезі статевих гормонів, що впливають на густоту волосяного покриву, сприяє швидкому загоєнню шкірних ушкоджень, зміцнює захисні сили організму.
У разі нестачі цих продуктів в раціоні пити цинк для волосся можна в вигляді окремих таблеток по 50 мг курсом 1.5 – 2 місяці.
5. Перед сном
Магній
Оскільки магній бере участь у виробництві білка, а також у зростанні клітин, адекватне надходження магнію гарантує, що наше волосся стане міцнішим і густішим. Більше того, магній корисний для здоров’я судин. Він допомагає розслабити та розширити артерії, а також зменшити їх кальцифікацію (затвердіння). Це хороша новина для всієї кровоносної системи нашого організму. І для нашої шкіри голови теж. Це означає, що маленькі крихітні кровоносні судини нашої шкіри голови працюватимуть краще і це забезпечить прихід необхідних поживних речовин до волосяних фолікулів, виводячи з них шкідливі відходи.
Крім того, заспокійлива роль магнію також дуже корисна для зменшення випадіння волосся. Стрес може спричинити хаос у нашому тілі, що призводить до гормонального сплеску. Часті епізоди стресу стимулюють надниркові залози виробляти більше кортизолу та андрогенів. І занадто високий рівень андрогенів (наприклад, ДГТ) шкідливий для нашого волосся. Вони можуть спровокувати запалення волосяних фолікулів, змушуючи їх зменшуватися з часом. А зморщені фолікули дадуть тонке, слабке волосся, яке легко і часто буде випадати.
Магній слід приймати не більше 3-4 тижнів з розрахунком 20-30 мг на кг ваги.
Товары
- Коментарі