Муки вибору. Як знайти кращий протеїн
4 листопада 2018 10:40
// Огляд товарів
Серед розмаїття продукції часто буває складно зробити вибір, адже кожен виробник обіцяє неперевершений результат, та чи справді це так?
Тема спортивного харчування в теперішній час досить складна. Причиною тому є величезна кількість як самих видів продукції так і її виробників. Звісно можна подумати, що для чого ці муки, беру продукт відомого виробника за пристойну ціну і не хвилююсь. Та на жаль не все так просто. Але вихід як завжди є і в цій невеличкій статті ми спробуємо допомогти вам.
Чи потрібен мені цей продукт?
Це мабуть найважливіше питання на котре потрібно дати відповідь. До прикладу чи справді при наборі маси нам потрібен гейнер? Якщо не вдаватись в деталі, то основу наших м'язів складають білки, а вуглеводні виступають лише джерелом енергії. То чи є зміст купувати гейнер з вмістом вуглеводнів 87% а білків лише 10% якщо ці білки підуть лише на відновлення м'язів після тренувань? А куди підуть зайві калорії? В кращому випадку в підшкірний жир.
Інше часте питання, чи варто початківцю вживати BCAA, чи дасть це йому відчутний ефект? Впевнений, що ні, краще придбати зайву порцію якісного протеїну, котрий до речі теж містить ті ж BCAA.
Всі питання в одній статті звичайно не розібрати, тут головний меседж щоб ви задумались і знайшли консультацію в грамотного тренера чи просто знайомого, котрий вже займається певний час в залі.
Вивчаємо склад
Припустимо, що ви розібрались в різноманітті спортивного харчування і зрозуміли, що вам для початку буде достатньо придбати якісний сироватковий протеїн. Якщо ми шукаємо саме протеїн, то нам важливо щоб в продукті було як можна більше білка і як можна менше різних домішок, котрими виробники намагаються зменшити ціну товару. Візьмемо до прикладу досить відомий продукт від американської компанії BSN Syntha-6 якщо уважно вивчити етикетку, то ми побачимо, що вміст білків в даному продукті сягає лише 50%, а все інше вуглеводні та жири. Тобто цей продукт можна назвати більше хорошим і дорогим гейнером, але не протеїном.
Перевіряємо реальний склад продукту
Одна справа, що вказує виробник на етикетці, а інша, що на справді в середині. Лабораторні аналізи такого роду продуктів коштують надто дорого щоб прості покупці могли собі дозволити їх, тому виробники часто люблять так би мовити, в цифрах показати свій продукт краще, ніж він є на справді. Але на щастя є незалежні лабораторії, котрі проводять досить багато аналізів продукції спортивного харчування і вона є у вільному доступі. Один з таких сервісів є досить відомий сайт Labdoor з його допомогою спробуємо розібратись, чи справді в BSN Syntha-6 є 50% білку. По результатам тестування ми бачимо, що по факту у відсотковому вираженні в продукті 43.3% білка замість 50%. Виходить BSN обманює нас і це лише по одному вмісту білка. Якщо зареєструватись на сервісі (безкоштовно), то можна отримати доступ до більш детального аналізу по всім важливим показникам.
Підведемо підсумок
Звісно не так страшна та похибка в кілька відсотків від заявленого, але вражає те, що навіть імениті бренди чи то не слідкують за якістю, чи то обманюють. Що вже говорити про менш відомих виробників Польщі, України, котрі з'являються на ринку як гриби після дощу. Нам здається, що варто все ж довіряти незалежним лабораторіям з конкретними фактами, цифрами, ніж знайомим з залу чи маркетологам виробників.
- Коментарі
Loading comments...