Печінка і жовчний
«Ти ведеш її в дорогі бари, пригощаєш дорогими коктейлями, витрачаєш на неї всю свою зарплату, а в результаті вона тобі відмовляє», «Тільки вилікуєш душу, одразу починає боліти печінка» — мабуть, жоден орган людського тіла не удостоївся такої кількості жартів і демотиваторів, як печінка. Насправді смішного, звичайно, мало. Дбати про печінку потрібно постійно, щоб ніколи не дізнатися, що таке жировий гепатоз, цироз чи печінкова недостатність.
Печінка людини - неймовірно складний і працьовитий орган. Він виконує багато життєво важливих функцій, але двом, яким приділяють найбільшу увагу, є його роль у процесах детоксикації та метаболізмі вуглеводів, жирів і білків. Щоб печінка функціонувала правильно, її важливо захистити від постійного бомбардування токсичними хімічними речовинами, які виробляються всередині організму, а також з їжі, води та навколишнього середовища.
Детоксикація – одна з основних функцій печінки. Саме печінка нейтралізує наслідки неправильного способу життя та несприятливої екології. Сьогодні токсична дія відбувається не тільки з боку вдихуваного повітря та водопровідної води.
Зубні пломби, косметика, пластикові вікна та батареї, морські та м'ясні продукти, фрукти та овочі також містять токсичні речовини.
Загальна токсична дія складається з таких моментів:
Токсини повертаються в кровотік і викликають безліч нездужань - загострюються алергії, у людей зі слабкими венами посилюються прояви варикозу і т. д. Навіть у здорових в цілому людей самопочуття стає помітно гіршим.
Першою ознакою інтоксикації та неправильної роботи печінки є підвищення стомлюваності або невелике посилення хронічної втоми, проте зрештою інтоксикація порушує функцію нервової системи, функцію імунної системи та функцію ендокринної системи.
Класичні ознаки поганої роботи печінки та жовчного міхура
На інтоксикацію організму вказують такі симптоми:
Фази детоксикації печінки
Печінка має два механізми для видалення небажаних хімікатів з організму. Ці небажані речовини за природою є жиророзчинними і тому складні для транспортування через клітинні мембрани для виведення. Печінка може хімічно зруйнувати речовину через реакції окиснення (Фаза 1) та кон'югації (Фаза 2). Ці реакції роблять речовину більш полярною або водорозчинною, тим самим сприяючи легшому її виведенню з організму з сечею або жовчю.
Не забувайте, що час максимальної активності печінки посідає період з 23 до 3-4 годин ночі. У цей період майже всі інші органи відпочивають, але печінка та жовчний міхур працюють з повним навантаженням, проводячи роботу зі знешкодження токсинів та очищення крові. Саме тому не варто їсти на ніч: печінка має тягнути токсини з глибоких тканин, а не цілодобово включатись у роботу з перетравлення їжі.
Фаза детоксикації I - трансформація
Ферменти Фази I безпосередньо нейтралізують деякі хімічні речовини, але чимало їх перетворюються на проміжні сполуки, які обробляються ферментами Фази II. Проміжні продукти Фази I переважно більш активні хімічно і тому токсичніші.
Природні харчові субстанції, які можуть активувати Фазу детоксикації I: качанна капуста, броколі, брюссельська капуста, високопротеїнова дієта, апельсини та мандарини, кмин та насіння кропу. Нутріенти, що активують Фазу I: ніацин, вітамін В1 (тіамін) та вітамін С.
У більшості випадків ферменти починають процес з хімічного перетворення жиророзчинних сполук у водорозчинні сполуки. Декілька ферментів, що беруть участь у фазі I, відповідають за детоксикацію нікотину з сигаретного диму, алкоголю, руйнують серотонін, дофамін та адреналін у нейронах, є об'єктами деяких антидепресантів.
Фаза I може уповільнити роботу через відсутність припливу крові, який може бути зумовлений старінням або відсутністю фізичної активності. Також процес може сповільнитися через дефіцит вітамінів і мінералів, кофакторів, необхідних для фази I, включаючи вітаміни В2 і В3, магній та залізо. Тяжкі метали в крові також згубно впливають на цьому етапі.
Найважливіший антиоксидант, що нейтралізує вільні радикали, який виробляється у Фазі детоксикації I – глутатіон. У процесі нейтралізації вільних радикалів глутатіон окислюється дисульфід глутатіону. Коли завдяки високому ступеню токсиностійкості у Фазі детоксикації I виробляється занадто багато вільних радикалів, запаси глутатіону виснажуються. У свою чергу процеси Фази детоксикації II, які також залежать від наявності глутатіону, сповільнюються або зупиняються. Тому дуже важливо забезпечити доступний запас глутатіону, щоб рівень виробництва ферментів Фази I активних проміжних сполук відповідав рівню завершення своїх процесів ферментами Фази II.
Першу фазу детоксикації підтримують: вітаміни А, Е, Д; вітамін С та флавоноїди; мідь; фосфатидилхолін; магній; цинк, залізо; глутатіон (амінокислоти гліцин, метіонін, цистеїн, таурин) та вітаміни В2, В3, В6, В9, В12.
Фаза детоксикації II - ферментативне розщеплення
Після першої фази трансформації вихідний жиророзчинний токсин був перетворений на більш водорозчинну форму, проте ця проміжна форма, як і раніше, не підходить для негайної його ліквідації з клітини з кількох причин:
Деякі харчові компоненти, наприклад, сульфорафан з броколі, ксантогумол з хмелю мають стимулюючу дію на антиоксидантну активність ферменту, тим самим благотворно впливаючи на детоксикацію.
Добавки із броколі можна приймати як курсами, так і на постійній основі. Досліджень дуже багато. Наприклад, британські вчені довели здатність сульфорафану підвищувати рівні внутрішньоклітинного глутатіону, а японські оцінили вплив екстракту броколі на патологію печінки у чоловіків.
Для ефективності Фази детоксикації II клітин печінки необхідна сірка, що містить такі амінокислоти як таурин та цистеїн. Джерелами природних сполук сірки є яйця, овочі сімейства хрестоцвітих (наприклад, броколі, качанна капуста, брюссельська капуста, цвітна капуста), часник, цибуля, цибуля-порей.
Уповільнюють фазу нестероїдні протизапальні ( ібупрофен, аспірин та ін), низькопротеїнові дієти. Найчастіше фаза II страждає у вегетаріанців.
Кофактори для фази детоксикації II: гліцин, глютамін, інозитол, марганець, цистеїн, метіонін, селен, таурин, В12, вітамін С, цинк, фолат, ліпоєва кислота.
Всі люди похилого віку мають проблеми прихованого дефіциту вітамінів В9, В12, і так як є проблеми з утворенням шлункової кислоти, з їжі вони їх отримати не можуть.
Симптоми проблем із жовчним
Жовчний міхур є резервуаром для накопичення жовчі, розташований на нижній поверхні печінки, має форму овального мішка, величиною з невелике куряче яйце.
Про проблеми з жовчним свідчить:
Функції жовчі
Жовч відноситься до травних соків, проте вона виконує і функцію виділення, так як з нею виводяться з крові різні речовини. Жовч підвищує активність ферментів панкреатичного соку підшлункової залози, і насамперед ліпази.
Жовчні кислоти грають величезну роль засвоєнні жирів. Вони емульгують нейтральні жири, розбиваючи їх на дрібні крапельки, в результаті чого збільшується поверхня їхнього дотику з ферментами, полегшується розщеплення жирів, підвищується активність підшлункової та кишкової ліпази. Жовч необхідна для всмоктування жирних кислот і, отже, жиророзчинних вітамінів.
Жовч, що утворюється в печінці, недостатньо концентрована, у малій кількості. Тобто жовчний нам дано невипадково: потрібна достатня кількість жовчі для обробки жирних кислот і вітамінів. Якщо жовчі немає або вона недостатньо концентрована, жири не розчиняються, а проходять лише первинні стадії емульгування. Організм починає відчувати нестачу поживних речовин - есенціальних жирних кислот (наприклад, Омега 3-6-9). До цього приєднуються симптоми дефіциту вітаміну А (страждає імунітет, зір), вітаміну Е (відповідає за імунітет, красиву шкіру, стан клітинних мембран), вітамін Д (якщо не засвоюється вітамін Д – остеопороз забезпечений), вітаміну К (дефіцит призводить до кальцифікації судин і т. д.).
Ось список найпоширеніших симптомів при дисбалансі жирних кислот та жиророзчинних вітамінів:
Що призводить до дисфункції жовчного міхура
Для ефективної роботи жовчного міхура та відтоку жовчі потрібна достатня продукція шлункової кислоти (HCl). Її утворення різко падає після 40 років, внаслідок дефіцитів, прийому комбінованих оральних контрацептивів.
Також до дисфункції жовчного міхура наводить:
Підвищують вироблення жовчі ліпотропні фактори (таурин, холін, інозитол, метіонін, лецитин) та жовчогінні засоби (трави, що стимулюють вироблення жовчі в печінці - буряк, іспанська чорна редька, алое віра).
Допомагають збільшити виділення жовчі жовчогінні засоби - гіркі плоди: Taraxacum (корінь кульбаби), Chelidonium (чистотіл великий), Cynara (листя артишок), Rosmarinus (розмарин), Mentha (перечна м'ята), Humulus (хміль).
Загальні рекомендації при видаленому жовчному:
Трави для лікування печінки
До основних захворювань печінки (абсцес, каміння, цироз, печінкова недостатність, вірусний гепатит, жовтяниця та пухлина) призводить емоційне блокування. Вираз «виходити жовчю» чудово пояснює загальний метафізичний сенс захворювань печінки.
Проблеми з'являються, коли людина сердиться і турбується замість того, щоб проявити гнучкість і пристосуватися до ситуації. Хвороби та розлади печінки говорять про те, що людина близька до депресії, навіть якщо вона сама цього не усвідомлює. У метафізиці печінка – це резервуар, у якому накопичується пригнічений гнів.
Таким чином, проблеми з печінкою зазвичай виникають у людини, яка не випускає свій гнів назовні, намагається здаватися спокійним, навіть коли щось чи хтось сильно її зачіпає. У душі людини накопичуються гіркота та смуток. Якщо цей процес триває довго, замість нападу гніву, який би приніс цій людині розрядку і повернув би душевний спокій, відбувається напад якоїсь хвороби печінки.
Висновки
Здорова печінка життєво важлива для вашого благополуччя. Ви можете вжити заходів, щоб підтримати свій організм дієтою та додатковими джерелами певних поживних речовин, які необхідні для функціонування печінки або, як відомо, підтримують її краще функціонування. Певні поживні речовини можуть діяти як антиоксиданти, які зменшують окислювальний стрес у печінці, тоді як інші речовини, такі як специфічні трави, можуть посилити відтік жовчі та збільшити приплив крові до печінки. Додаткові поживні речовини, включаючи вітаміни, мінерали та амінокислоти, безпосередньо підтримують важливі процеси детоксикації, які печінка здійснює для здоров’я всього організму.
Детоксикація – одна з основних функцій печінки. Саме печінка нейтралізує наслідки неправильного способу життя та несприятливої екології. Сьогодні токсична дія відбувається не тільки з боку вдихуваного повітря та водопровідної води.
Зубні пломби, косметика, пластикові вікна та батареї, морські та м'ясні продукти, фрукти та овочі також містять токсичні речовини.
Загальна токсична дія складається з таких моментів:
- фізичний вплив
- травми, запалення, надмірні фізичні навантаження
- токсини поживних речовин
- консерванти, пестициди, гормони, алкоголь, трансжирні кислоти
- інфекційний вплив
- бактерії, гриби, паразити
- хімічна дія (ксенобіотики, органічні сполуки)
Токсини повертаються в кровотік і викликають безліч нездужань - загострюються алергії, у людей зі слабкими венами посилюються прояви варикозу і т. д. Навіть у здорових в цілому людей самопочуття стає помітно гіршим.
Першою ознакою інтоксикації та неправильної роботи печінки є підвищення стомлюваності або невелике посилення хронічної втоми, проте зрештою інтоксикація порушує функцію нервової системи, функцію імунної системи та функцію ендокринної системи.
Класичні ознаки поганої роботи печінки та жовчного міхура
На інтоксикацію організму вказують такі симптоми:
- хронічна втома та постійна нестача енергії;
- тривога та депресія;
- погіршення розумових здібностей;
- погіршення різних симптомів при дії хімікатів;
- непереносимість алкоголю та запахів хімічних речовин;
- тупі головні болі, що знімаються після відпочинку або головні болі в районі за очима;
- набряки та темні кола під очима;
- випадання волосся;
- вугрові висипання на обличчі та тілі;
- землистий колір обличчя;
- погана переносимість фізичних навантажень;
- хронічні болі у суглобах або м'язах;
- варикоз;
- надмірне потовиділення з неприємним запахом
- постійний неприємний запах із рота, обкладений язик;
- гази, здуття живота, біль у животі, запор, діарея;
- гормональний дисбаланс (фіброми, міоми, мастопатія).
Фази детоксикації печінки
Печінка має два механізми для видалення небажаних хімікатів з організму. Ці небажані речовини за природою є жиророзчинними і тому складні для транспортування через клітинні мембрани для виведення. Печінка може хімічно зруйнувати речовину через реакції окиснення (Фаза 1) та кон'югації (Фаза 2). Ці реакції роблять речовину більш полярною або водорозчинною, тим самим сприяючи легшому її виведенню з організму з сечею або жовчю.
Не забувайте, що час максимальної активності печінки посідає період з 23 до 3-4 годин ночі. У цей період майже всі інші органи відпочивають, але печінка та жовчний міхур працюють з повним навантаженням, проводячи роботу зі знешкодження токсинів та очищення крові. Саме тому не варто їсти на ніч: печінка має тягнути токсини з глибоких тканин, а не цілодобово включатись у роботу з перетравлення їжі.
Фаза детоксикації I - трансформація
Ферменти Фази I безпосередньо нейтралізують деякі хімічні речовини, але чимало їх перетворюються на проміжні сполуки, які обробляються ферментами Фази II. Проміжні продукти Фази I переважно більш активні хімічно і тому токсичніші.
Природні харчові субстанції, які можуть активувати Фазу детоксикації I: качанна капуста, броколі, брюссельська капуста, високопротеїнова дієта, апельсини та мандарини, кмин та насіння кропу. Нутріенти, що активують Фазу I: ніацин, вітамін В1 (тіамін) та вітамін С.
У більшості випадків ферменти починають процес з хімічного перетворення жиророзчинних сполук у водорозчинні сполуки. Декілька ферментів, що беруть участь у фазі I, відповідають за детоксикацію нікотину з сигаретного диму, алкоголю, руйнують серотонін, дофамін та адреналін у нейронах, є об'єктами деяких антидепресантів.
Фаза I може уповільнити роботу через відсутність припливу крові, який може бути зумовлений старінням або відсутністю фізичної активності. Також процес може сповільнитися через дефіцит вітамінів і мінералів, кофакторів, необхідних для фази I, включаючи вітаміни В2 і В3, магній та залізо. Тяжкі метали в крові також згубно впливають на цьому етапі.
Найважливіший антиоксидант, що нейтралізує вільні радикали, який виробляється у Фазі детоксикації I – глутатіон. У процесі нейтралізації вільних радикалів глутатіон окислюється дисульфід глутатіону. Коли завдяки високому ступеню токсиностійкості у Фазі детоксикації I виробляється занадто багато вільних радикалів, запаси глутатіону виснажуються. У свою чергу процеси Фази детоксикації II, які також залежать від наявності глутатіону, сповільнюються або зупиняються. Тому дуже важливо забезпечити доступний запас глутатіону, щоб рівень виробництва ферментів Фази I активних проміжних сполук відповідав рівню завершення своїх процесів ферментами Фази II.
Першу фазу детоксикації підтримують: вітаміни А, Е, Д; вітамін С та флавоноїди; мідь; фосфатидилхолін; магній; цинк, залізо; глутатіон (амінокислоти гліцин, метіонін, цистеїн, таурин) та вітаміни В2, В3, В6, В9, В12.
Фаза детоксикації II - ферментативне розщеплення
Після першої фази трансформації вихідний жиророзчинний токсин був перетворений на більш водорозчинну форму, проте ця проміжна форма, як і раніше, не підходить для негайної його ліквідації з клітини з кількох причин:
- першого етапу реакції здебільшого недостатньо, щоб зробити токсин досить водорозчинним, щоб завершити весь шлях екскреції;
- у багатьох випадках продукти реакції після фази детоксикації I надані реактивнішою формою, ніж оригінальні токсини, що робить їх потенційно ще більш руйнівними, ніж це було раніше.
Деякі харчові компоненти, наприклад, сульфорафан з броколі, ксантогумол з хмелю мають стимулюючу дію на антиоксидантну активність ферменту, тим самим благотворно впливаючи на детоксикацію.
Добавки із броколі можна приймати як курсами, так і на постійній основі. Досліджень дуже багато. Наприклад, британські вчені довели здатність сульфорафану підвищувати рівні внутрішньоклітинного глутатіону, а японські оцінили вплив екстракту броколі на патологію печінки у чоловіків.
Для ефективності Фази детоксикації II клітин печінки необхідна сірка, що містить такі амінокислоти як таурин та цистеїн. Джерелами природних сполук сірки є яйця, овочі сімейства хрестоцвітих (наприклад, броколі, качанна капуста, брюссельська капуста, цвітна капуста), часник, цибуля, цибуля-порей.
Уповільнюють фазу нестероїдні протизапальні ( ібупрофен, аспірин та ін), низькопротеїнові дієти. Найчастіше фаза II страждає у вегетаріанців.
Кофактори для фази детоксикації II: гліцин, глютамін, інозитол, марганець, цистеїн, метіонін, селен, таурин, В12, вітамін С, цинк, фолат, ліпоєва кислота.
Що потрібно зробити до початку проведення детоксикації:
- Налагодити вироблення та відтік жовчі
- Попрацювати з кишковою флорою, нирками (кишечник та нирки виводять водорозчинні токсини, дуже погано, якщо вони не працюють як слід).
- Забезпечити антиоксидантну підтримку , щоб фаза I не призвела до серйозного навантаження.
- Зменшити обсяг жирової тканини та мобілізувати жиророзчинні токсини. Для цього бажано відвідувати (у тому числі і під час детоксикації) інфрачервону сауну, приймати ванну з epsom salt – корисно все, що допомагає потіти. Обов'язковий спорт, але, звичайно, не виснажливий, вибирати навантаження потрібно під силу.
- Сприяти виведенню важких металів з тканин (знову ж таки, потіти, знизити зайву вагу ).
- Заповнити необхідні нутрієнти для обох фаз.
Всі люди похилого віку мають проблеми прихованого дефіциту вітамінів В9, В12, і так як є проблеми з утворенням шлункової кислоти, з їжі вони їх отримати не можуть.
Симптоми проблем із жовчним
Жовчний міхур є резервуаром для накопичення жовчі, розташований на нижній поверхні печінки, має форму овального мішка, величиною з невелике куряче яйце.
Про проблеми з жовчним свідчить:
- Порушення функції кишечника ( жовч - натуральне проносне, надлишок жовчі призводить до діареї, недостатність - до запорів)
- Метеоризм
- Зниження апетиту
- Блювота
- Огида до жирної їжі
- Болі у правому підребер'ї
- Гіркота в роті
- Болі у скроневій ділянці
- Болі у суглобах
Функції жовчі
Жовч відноситься до травних соків, проте вона виконує і функцію виділення, так як з нею виводяться з крові різні речовини. Жовч підвищує активність ферментів панкреатичного соку підшлункової залози, і насамперед ліпази.
Жовчні кислоти грають величезну роль засвоєнні жирів. Вони емульгують нейтральні жири, розбиваючи їх на дрібні крапельки, в результаті чого збільшується поверхня їхнього дотику з ферментами, полегшується розщеплення жирів, підвищується активність підшлункової та кишкової ліпази. Жовч необхідна для всмоктування жирних кислот і, отже, жиророзчинних вітамінів.
Жовч, що утворюється в печінці, недостатньо концентрована, у малій кількості. Тобто жовчний нам дано невипадково: потрібна достатня кількість жовчі для обробки жирних кислот і вітамінів. Якщо жовчі немає або вона недостатньо концентрована, жири не розчиняються, а проходять лише первинні стадії емульгування. Організм починає відчувати нестачу поживних речовин - есенціальних жирних кислот (наприклад, Омега 3-6-9). До цього приєднуються симптоми дефіциту вітаміну А (страждає імунітет, зір), вітаміну Е (відповідає за імунітет, красиву шкіру, стан клітинних мембран), вітамін Д (якщо не засвоюється вітамін Д – остеопороз забезпечений), вітаміну К (дефіцит призводить до кальцифікації судин і т. д.).
Ось список найпоширеніших симптомів при дисбалансі жирних кислот та жиророзчинних вітамінів:
- суха шкіра;
- дратівливість;
- порушення уваги;
- м'які нігті;
- алергії «крокодилья шкіра»;
- зниження активності імунної системи;
- слабкість та стомлюваність;
- сухе "некероване" волосся;
- ламкі нігті;
- "куряча" шкіра на бічній поверхні рук;
- погане загоєння ран;
- екзема.
Що призводить до дисфункції жовчного міхура
Для ефективної роботи жовчного міхура та відтоку жовчі потрібна достатня продукція шлункової кислоти (HCl). Її утворення різко падає після 40 років, внаслідок дефіцитів, прийому комбінованих оральних контрацептивів.
Також до дисфункції жовчного міхура наводить:
- недолік клітковини в раціоні
- харчові непереносимості, алергії
- хронічне запалення в організмі
- прийом статинів
- недостатня рухова активність
- зневодненість
- часті негативні емоції
Підвищують вироблення жовчі ліпотропні фактори (таурин, холін, інозитол, метіонін, лецитин) та жовчогінні засоби (трави, що стимулюють вироблення жовчі в печінці - буряк, іспанська чорна редька, алое віра).
Допомагають збільшити виділення жовчі жовчогінні засоби - гіркі плоди: Taraxacum (корінь кульбаби), Chelidonium (чистотіл великий), Cynara (листя артишок), Rosmarinus (розмарин), Mentha (перечна м'ята), Humulus (хміль).
Загальні рекомендації при видаленому жовчному:
- Вживати лецитин і фосфатидилхолін 2-3 г при кожному прийомі їжі, таурин за 40 хвилин до 500 мг.
- Підключити препарати, які містять жовч.
- Щодня приймати клітковину (жовч, що підтікає, дратує стінки кишечника і має канцерогенний ефект).
- Приймати пробіотики.
- Приймати бетаїн/пепсин при ахлоргідрії.
- Приймати ферменти з ліпазою (особливою з їжею, де є жири або прийому жиророзчинних вітамінів і жирних кислот).
- Добавки: лецитин, фосфатидилхолін, холін, таурин, куркумін, артишок, силімарин.
Трави для лікування печінки
- Алое віра
Алое віра містить антрахінони, які мають протизапальні, очищаючі, антиоксидантні та регенеруючі властивості . Для того, щоб отримати максимальну вигоду від компонентів соку алое віра та очистити печінку, рекомендується приймати близько двох тижнів 50 мл соку алое віра двічі на день (вранці та ввечері) і пити протягом дня напій, що складається з півлітра води та півлітра алое віра. - Лимон
Лимон містить активні компоненти, включаючи вітамін С та лимонну кислоту, і часто використовується в очищенні печінки. Рекомендується пити як соку. - Кульбаба
І листя і коріння кульбаби містять активні речовини, такі як тритерпени і активні гіркоти. Вони мають сечогінну дію, підвищують секрецію жовчі, сприяє виведенню шлаків і токсинів і посилюють функції печінки. - Розторопша
Відома гепатопротекторна рослина, тобто сприяє відновленню функціональності клітин печінки. Це можливо завдяки силімарину , який діє на паренхіму печінки та сприяє регенерації. - Артишок
Допомагає секреції жовчі, її розрідження та збільшення обсягу завдяки активному інгредієнту, що міститься в листі, відомому як цинарин. Він також надає сечогінну та очищувальну дію на весь організм, захищає клітини печінки від токсичних речовин та стимулює її функції.
До основних захворювань печінки (абсцес, каміння, цироз, печінкова недостатність, вірусний гепатит, жовтяниця та пухлина) призводить емоційне блокування. Вираз «виходити жовчю» чудово пояснює загальний метафізичний сенс захворювань печінки.
Проблеми з'являються, коли людина сердиться і турбується замість того, щоб проявити гнучкість і пристосуватися до ситуації. Хвороби та розлади печінки говорять про те, що людина близька до депресії, навіть якщо вона сама цього не усвідомлює. У метафізиці печінка – це резервуар, у якому накопичується пригнічений гнів.
Таким чином, проблеми з печінкою зазвичай виникають у людини, яка не випускає свій гнів назовні, намагається здаватися спокійним, навіть коли щось чи хтось сильно її зачіпає. У душі людини накопичуються гіркота та смуток. Якщо цей процес триває довго, замість нападу гніву, який би приніс цій людині розрядку і повернув би душевний спокій, відбувається напад якоїсь хвороби печінки.
Висновки
Здорова печінка життєво важлива для вашого благополуччя. Ви можете вжити заходів, щоб підтримати свій організм дієтою та додатковими джерелами певних поживних речовин, які необхідні для функціонування печінки або, як відомо, підтримують її краще функціонування. Певні поживні речовини можуть діяти як антиоксиданти, які зменшують окислювальний стрес у печінці, тоді як інші речовини, такі як специфічні трави, можуть посилити відтік жовчі та збільшити приплив крові до печінки. Додаткові поживні речовини, включаючи вітаміни, мінерали та амінокислоти, безпосередньо підтримують важливі процеси детоксикації, які печінка здійснює для здоров’я всього організму.
Товари
- Коментарі
Loading comments...