Передтренувальні комплекси: все що потрібно знати
Все більше чоловіків і жінок відвідує спортзал до роботи або після роботи, коли особливо сильно відчувається сонливість і втома. У такому стані сил на ефективне чи просто нормальне тренування може бути. Вирішити цю проблему допомагає прийом передтренувального комплексу.
Що таке передтренувальний комплекс і які компоненти він включає?
Передтренувальний комплекс — це дієтична добавка, що містить інгредієнти, призначені для покращення спортивних результатів. Добавки перед тренуванням, які продаються у вигляді порошку, капсул або жуйок, складаються з таких інгредієнтів, як кофеїн , креатин і амінокислот, які разом збільшують результати вправ, підтримуючи рівень енергії та запобігають втомі.На відміну від протеїнового порошку та комплексу амінокислот, які допомагають відновлювати м’язи після тренування, добавки перед тренуванням спрямовані на сприяння підвищенню продуктивності та тренування.
Зокрема, вони часто включають наступні інгредієнти, однак важливо зазначити, що час «перед тренуванням» впливає лише на кофеїн і екстракт зеленого чаю. Технічно інші інгредієнти можна вживати в будь-який час доби, але вони часто включаються в добавки перед тренуванням для зручності. Іншими словами, час не є проблемою, коли мова йде про споживання бета-аланіну, креатину та інших.
- Кофеїн - стимулятор, який може підвищити пильність і зосередженість протягом 5-30 хвилин після споживання і може тривати до 12 годин. Пам’ятайте, що чим більше кофеїну звик ваше тіло, тим меншими будуть наслідки.
- Бета-аланін - незамінна амінокислота має здатність зменшувати м’язову втому у деяких людей і, отже, підвищувати продуктивність.
- Аргінін - амінокислота, яка бере участь у виробленні окису азоту. Покращує кровообіг, сприяє розслабленню та розширенню стінок судин для доставки поживних речовин по всьому організму через кров. Сприяє «пампінгу». Таким чином, впливаючи на кровообіг, м'язи живляться амінокислотами і покращується їх продуктивність. Також досить часто можна зустріти назву AAKG аргінін з альфа-кетоглутаровой кислотою, яка здатна збалансувати хімічний склад азоту в організмі. У такому зв'язуванні функції аргініну як донатора окису азоту зростають.
- Цитрулін (цитрулін малат) – замінна амінокислота, яка сприяє насиченню аргініном у крові, збільшенню інтенсивності тренування в принципі, а також впливає на синтез креатину та інших амінокислот. Зменшує виникнення м'язового болю і впливає на «пампінг».
- Креатин - природна амінокислота, креатин, в основному зберігається у ваших м’язах і може підвищити рівень енергії, щоб підвищити ефективність ваших тренувань.
- Таурин - це сірковмісна амінокислота, яка може зменшити м'язову втому та протизапальні маркери. Він також має ергогенний ефект, серед інших переваг для організму.
- Екстракт зеленого чаю завдяки потенціалу захисту від пошкодження м’язів екстракт зеленого чаю може підвищити антиоксидантний статус вашого організму та зменшити окислювальний стрес.
І це лише стандартні компоненти. Досить часто використовуються інші рослинні компоненти для стимуляції ЦНС і збільшення продуктивності тіла. Також вітамінно-мінеральні добавки та інші амінокислоти. Всі ці складові працюють комплексно, і загальна робота призводить до покращення тренування, підвищення витривалості, сили, енергії тощо.
Передтренувальні комлпекси так само можна розділити на легкі та агресивні, перші підходять для спортсменів-початківців та активних людей, які відвідують тренажерний зал. Агресивні — спрямовані скоріше на досвідчених спортсменів. У легких предтренах для початківців у складі є такі стимулятори ЦНС – гуарана, кофеїн, йохімбін. Вони легко і м'яко діють на вироблення енергії. На початковому етапі чудовий варіант. А от якщо у складі присутній ДМАА або екстракт ефедри, то він працює агресивніше і підходить для вже жля більш досвідчених спортсменів.
Користь та шкода
Такі комплекси рекомендується використовувати людям, яким не вистачає енергії та сил під час тренування.
Основні корисні властивості:
- Покращує кровообіг, безпосередньо у м'язах та по всьому організму;
- Сприяє збільшенню витривалості на тренуванні;
- Збільшує інтенсивність та тривалість тренування;
- Відсуває момент м'язової втоми;
- Сприяє підвищенню концентрації уваги;
- Підвищує силові показники, що сприяє ефективному нарощуванню м'язової маси;
- За рахунок енергії, що виробляється, підвищується витрата калорій і спалювання підшкірного жиру.
Побічні ефекти передтренів проявляються таким чином:
- тахікардія;
- Запаморочення;
- Підвищена пітливість;
- Підвищення тиску;
- Сухість в роті;
- М'язові спазми або тривале поколювання кінцівок.
Як приймати передтренувальний комплекс?
Як і всі інші добавки спортивного харчування, передтренувальний комплекс слід приймати з урахуванням рекомендацій та індивідуальних особливостей. Вибравши виробника, ознайомтеся зі складом та рекомендаціями до застосування.
Найбільш поширена та популярна форма викоритсання – порошок. Його легко запивати або змішувати з водою, зазвичай змішують із 200 мл води. Якщо склад багатий на активні елементи і вважається сильним, необхідно розпочати прийом з половини мірної ложки (половини порції). Так можна визначити толерантність до цих складових та зрозуміти своє дозування. Адже все індивідуальне.
Не варто перевищувати одну порцію на день. Приймайте за 20-30 хвилин до початку тренування, за 6 годин до сну для запобігання безсонню. Також не слід приймати передтрени більше 2-3 разів на тиждень. Для збереження чутливості до цих стимуляторів і щоб уникнути звикання. У дні відпочинку їх прийом виключити повністю, тому що в цьому немає сенсу.
Запам'ятайте! Якщо у вас підвищений артеріальний тиск, захворювання серця або системи кровообігу, непереносимість одного або більше компонентів, нестійка психіка, рекомендуємо не пробувати передтрени. Задля збереження свого здоров'я.
Висновки
Підсумуємо. Використання передтренів є «швидкою допомогою» при втомі та апатії до тренувань, але головне не плутати втому та лінощі. Якщо є бажання розкрити свій потенціал, дізнатися, на що здатне тіло з додатковим джерелом енергії, то в таких випадках предтрен допомагає «пізнати себе».
Але не варто забувати про правильний прийом та дозування. У разі підвищення можливі побічні ефекти. Не перевищуйте рекомендованих дозувань та кількості порцій на день. Для збереження здоров'я та нормального самопочуття. Якщо під час прийому ви відчуваєте наступні ефекти:
- Почуття тривоги;
- Біль у животі, нудота та іноді блювання;
- Тремор, спазми та посмикування м'язів;
- відсутність сну;
- Сверблячка або сильне тривале поколювання вух, нижніх і верхніх кінцівок.
Товары
- Коментарі
Loading comments...