Подорожник / Псиліум
Подорожник - одна з найпоширеніших рослин. Розбираємося, як приймати псилліум, при яких захворюваннях корисне листя та насіння подорожника.
Корисні властивості листя та насіння подорожника
Хімічний склад подорожника визначає його корисні властивості та спектр застосування. Дослідження показали, що подорожник ефективний як кровоспинний, противиразковий, протидіабетичний, протидіарейний, протизапальний, антибактеріальний та противірусний засіб.
Подорожник має протигнильні властивості:
Листя подорожника регулюють і нормалізують шлункову секрецію, дають спазмолітичний ефект, є хорошим обволікаючим, пом'якшуючим і відхаркувальним засобом. Мають болезаспокійливу та заспокійливу дію.Подорожник має протигнильні властивості:
- пригнічує зростання гемолітичного стрептокока,
- патогенного стафілокока,
- синьогнійної палички.
Корисний подорожник і для чоловічого та жіночого здоров'я. Листя подорожника застосовують при жіночому безплідді: лікування подорожником знімає запальні процеси, вбиває патогенні мікроорганізми та насичує організм гормоноподібною речовиною фітостерином. Подорожник від безпліддя у чоловіків використовують як засіб, що підвищує активність сперматозоїдів.
Корисні властивості псилліуму
Харчові волокна, що отримуються з насіння подорожника, які ще називають «псилліум», здатні зв'язуватися з жирними кислотами та холестерином, які споживаються з їжею; збільшувати рідину калу та його вагу.
Харчове волокно містить три фракції, що складають відповідно 30, 55 і 15% сухої маси:
- фракція А, розчинна в лужному середовищі, не ферментується бактеріями і виступає як наповнювач, що збільшує обсяг кишкового вмісту. Ця фракція посилює перистальтику кишечника, надаючи проносну дію.
- фракція В гелеформуюча, утримує значну кількість рідини, утворюючи гель, який виступає в ролі ентеросорбенту, фіксуючи молекули цукрів та канцерогенів, виявляючи гіпоглікемічну та антинеопластичну дію. Цей слизовий компонент випорожнення полегшує проходження калових мас, надаючи через зміну рН кишкового вмісту прямий і непрямий вплив на активність різних ферментів, що беруть участь в обміні ліпідів.
- фракція С представлена слизовою речовиною, яка підвищує в'язкість шлункового вмісту та уповільнює його евакуацію, цей компонент сприяє зниженню почуття голоду, чим також може пояснюватись гіполіпідемічний вплив препарату з насіння подорожника. Вона легко ферментується, посилюючи зростання біфідо та лактобактерій. Крім того, продуктами мікробного розкладання цієї фракції є коротколанцюгові жирні кислоти (КЦЖК) – один із ключових метаболічних ресурсів колоноцитів. Зі збільшенням їх концентрації під дією псіліуму пов'язують антинеопластичну та протизапальну дію дієти, що містить насіння подорожника.
Багато хто п'є псилліум як проносний засіб, проте послаблюючі властивості діють на тих, у кого слабка перистальтика кишечника або є дефіцит клітковини в раціоні. Якщо проблема зі стільцем пов'язана з іншими причинами — псилліум не допоможе і навіть посилить ситуацію.
Листя та лушпиння насіння використовуються при хворобах шлунково-кишкового тракту, при гастриті зі зниженою кислотністю, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при гострих та хронічних ентеритах, виразковому коліті, при проносах різного походження, а також запорах. Помилки немає, подорожник справді і запори лікує, і з діареєю впоратися допомагає!
Лушпиння насіння подорожника є більш «регулюючим» волокном, а не речовиною суворо проти діареї або запору. Псилліум добре допомагає при проблемах зі стільцем, колітах, панкреатитах, гормональних збоях, його можна пити при СРК – він регулює дані стану.
Псиліум може допомогти вам відчути ситість після їжі, зменшуючи почуття голоду між прийомами їжі та ризик переїдання.
Деякі дослідження також показують, що псиліум може допомогти людям з діабетом 2 типу контролювати рівень цукру в крові, уповільнюючи всмоктування глюкози (цукру) кишечником.
Як приймати псилліум
Псилліум пити краще на ніч. Але можна або за годину до їжі, або за дві години після. Відразу після їжі не слід пити, щоб уникнути безоару та подібних станів. По-друге, у псиліума виражені сорбуючі властивості. З добавками, ліками, гормонами його потрібно розносити.
Краще купувати псилліум у порошку. Заливати теплою водою 25-35 градусів, дати розбухнути. Після цього вжити. Через 20-30 хвилин випити дрібними ковтками склянку води 45-50 градусів для нормалізації відтоку жовчі.
На псилліум буває алергія. Тому починати завжди треба з малих доз, плавно збільшуючи їх до необхідних. Спостерігаючи за реакцією, приймати псіліум можна довго.
Дітям можна. Годуючи можна. Вагітним – з обережністю, невеликими дозами.
Рекомендовані дозування:
- при вазі менше 20 кг - 1 чайна ложка лушпиння подорожника 1 раз на день.
- при вазі менше 40 кг - 2 чайні ложки 1-2 рази на день.
- при вазі від 50 кг і вище – 1-2 столові ложки за раз 1-2 рази на день.
Псиліум має важливу перевагу порівняно з іншими препаратами для лікування запорів. Він дуже рідко викликає негативні побічні ефекти, зокрема здуття живота або підвищене газоутворення. Також така добавка не схильна провокувати діарею.
Висновок
Псиліум є джерелом розчинної клітковини, яка природним чином міститься в багатьох продуктах харчування, а також продається як добавка. Metamucil є одним із найвідоміших брендів подорожника. Добавки псиліуму можуть допомогти зменшити запор, рівень холестерину, симптоми СРК і контроль рівня цукру в крові у людей з діабетом.
Товары
- Коментарі
Loading comments...