Як приймати протеїн? Прості правила.
Коли потрібно приймати додатковий протеїн?
Потрібно розуміти, що в період важких фізичних навантажень, чи то на роботі, чи в залі, наш організм отримує стрес, під час якого м’язи руйнуються і для їх відновлення, потрібен будівельний матеріал – білок (протеїн). Згідно з нормами Національної ради охорони здоров’я США, в день організму потрібно — 0,8 г білка на кожен кг маси тіла. Чим навантаження вищі, тим потрібно більше білка. Вчені рекомендують тим, хто має високі фізичні навантаження, отримувати в день не менше 1,6-1,8 г білка на кожен кг тіла. З простого розрахунку, чоловікові вагою 70кг., потрібно 112-126г. білка для відновлення. З вище наведених цифр виходить, що при фізичних навантаженнях, потреба в білку зростає вдвічі і більше. Саме в цих цифрах і проблема багатьох людей, котрі старанно відвідують тренажерні зали багато місяців, але не отримують результату, тому що недобирають норму білку.
В мережі не складно знайти інформацію, в яких продуктах найбільше міститься білка на 100г. продукту, тут лише наведемо найпопулярніші:
- рис, гречка та інші крупи – 7-14г. (сухої крупи)
- горох та бобові – 20-24г.
- куряче філе – 20г.
- яйця – 14г.
- риба – 21г.
Як приймати додатковий протеїн?
Ми не рекомендуємо змішувати протеїн з простою водою. Спортивний протеїн – це концентрований продукт і в чистому виді його застосування буде менш ефективним.
Тому ми рекомендуємо його споживання таким чином:
- додавання до каш типу вівсянка, перлова, манна і т.д.;
- протеїнові коктейлі на основі молока, з додаванням інших корисних інгредієнтів, фруктів, меду, яєць – це не тільки корисно, але й дуже смачно)
- додавання в випічку – є багато рецептів кексів, млинців і т.д.
Коли приймати протеїн?
Якщо ви вирішили, що вам потрібен додатковий протеїн, то ми рекомендуємо такі основні методи застосування:
-
За годину перед тренуванням. Бажано коктейль в рідкій формі, для швидшого засвоєння. Щоб провести ефективне тренування, організму потрібно достатньо енергії та амінокислот. Якщо ж амінокислот буде не вистачати, то організму доведеться розкладати наявні м’язи, що звичайно ж нам не потрібно.
-
30-60хв. після тренування. Для швидкого поповнення амінокислотами.
-
Вранці після пробудження. Через те, що організм всю ніч відновлювався, але не отримував ззовні білків, вранці дуже важливо поповнити запас амінокислот.
-
Перед сном. Бажано застосовувати так званий повільний протеїн – Казеїн. Рекомендується змішувати з не жирним йогуртом або кефіром.
Який протеїн краще?
Яєчний - №1 по амінокислотному складу. Чудово підходить для людей котрі не переносять молочні продукти, лактозу.
Сироватковий – найбільш популярний через свою доступну ціну.
Є кількох видів:
- гідролізат – дорогий, але дуже швидкий в засвоєнні (біля 30хв.), використовують як правило після тренування для швидкого відновлення запасів амінокислот;
- ізолят – максимально очищена форма протеїну, мінімальна кількість жирів та вугловеднів, 90% білка, засвоєння 1-2 години, застосовують як правило в період сушки чи дієти;
- концентрат – найбільш поширений через низьку ціну, концентрація білка 65-80% - ідеальний варіант для набору маси
Соєвий – найменш цінний та найдешевший вид протеїну. Ми його можемо рекомендувати тільки для жінок з метою схуднення.
На цьому все, бажаємо вам задоволення від процесу побудови здорового, атлетичного тіла. Якщо у вас виникли питання чи доповнення, будемо раді вашому зверненню.
Товари
- Коментарі